Użytkowników : 246
Artykułów : 288
Zakładki : 46
Odsłon : 487997

Zwycięzcą Rabczańskiej Ligi Halowej w sezonie 2002/2003 została trzeci rok z rzędu drużyna Policji, która była najskuteczniejszym zespołem, strzelając aż 141 bramek Podobnie jak przed rokiem walka o mistrzowską koronę, jak i o pozostałe miejsca na podium trwała do ostatniej kolejki. Wicemistrzem ligi została drużyna GORDz, która na półmetku rozgrywek mozolnie walczyła o awans do grupy mistrzowskiej i zmieściła się rzutem na taśmę na ostatnim 6 premiowanym miejscu, natomiast w rundzie rewanżowej była bezkonkurencyjna, wygrywając niemal z każdym. Trzecie miejsce wywalczyli Nauczyciele głownie za sprawą świetnie spisującej się formacji obronnej na czele z bramkarzem (stracili najmniej bramek w całym sezonie ze wszystkich drużyn).
Z czołowych drużyn poprzedniego sezonu najsłabiej spisali się Energetycy, którzy z 2 lokaty w poprzednim sezonie spadli na 6 miejsce w obecnych rozgrywkach, podobnie zawodnicy Urzędu Miasta w zeszłorocznych rozgrywkach stali na najniższym miejscu podium (3 miejsce), a w tym sezonie zajęli dopiero 5 lokatę. Ta roszada miejsc świadczy tylko o wysokim i wyrównanym poziomie rozgrywek
Ostatnie dwa miejsca zajęły drużyny Blachotrapezu i GOPRu i będą musiały w przyszłym roku rozgrywać baraże z drużynami, które zgłoszą akces przystąpienia do rozgrywek.

Ilość kar
2 min
(2 punkty)
5 min

1

W klasyfikacji „fair play” puchar dla najczyściej grającej drużyny przypadł Nauczycielom, którzy w całym sezonie zostali ukarani tylko raz 2-minutową karą.

Najlepsi strzelcy:

„Królem strzelców” z wynikiem 54 bramki został Paweł Pażdziorko z Poczty, który jednak miał troszkę ułatwione zadanie grając w rundzie rewanżowej w grupie spadkowej. Zawodnik ten wywalczył sobie tryumf w ostatniej kolejce strzelając 9 bramek w tym 7 w pierwszej połowie. Drugie miejsce zajął strzelając 48 bramek Robert Siemek – Policja, a trzecie miejsce z wynikiem 41 bramek wywalczył Wojciech Kusiek – GORDZ, wyprzedzając zaledwie o jedną bramkę „najlepszego strzelca” poprzedniego sezonu – Pawła Stachurę – Urząd Miasta.

Pozostałe klasyfikacje

Oprócz podstawowych klasyfikacji tak jak w poprzednich sezonach każda drużyna oddała głosy w dwóch dodatkowych klasyfikacjach: najlepszy zawodnik i najlepszy bramkarz.

Piotr Nowak - Poczta
                Zakończenie III Edycji Rabczańskiej Ligi Halowej odbyło się 28.02.2003 r. o godz. 21.00 tradycyjnie jak co roku dzięki uprzejmości właścicieli w kawiarni Zdrojowej. Uroczystości uświetnił obecnością Burmistrz Miasta Rabka-Zdrój Antoni Rapacz wręczając pamiątkowe puchary i dyplomy. Burmistrz Miasta dodatkowo sfinansował poczęstunek oraz napoje  dla uczestników imprezy. Pogratulował zwycięzcom, podziękował organizatorom za świetną inicjatywę, wszystkim piłkarzom za wspaniałą walkę, licznie zgromadzonym kibicom za sportowy doping i życzył wszystkim zgromadzonym takiego spotkania w przyszłorocznej edycji ligi.
Szef ligi Robert Siemek w imieniu Rady Ligi podziękował Burmistrzowi za udział w organizacji imprezy jak również w za wydatną pomoc w ufundowaniu dla Szkoły Podstawowej Nr 2 w Rabce elektronicznej tablicy do wyświetlania wyników. W tym miejscu Rada Ligi dziękuje także Fundacji Rozwoju Regionu Rabka, Międzyszkolnemu Ośrodkowi Sportowemu w Rabce oraz zawodnikom grającym w lidze za pozostałą część funduszy potrzebnych na zakup w/w tablicy.

Ogólnie można stwierdzić, że Rabczańska Liga Halowa z roku na rok nabiera rozpędu i skupia wokół siebie coraz większą liczbę uczestników – w obecnych rozgrywkach brało udział już ok. 120 zawodników skupionych w 12 zespołach. W obecnym sezonie liga powiększyła się w porównaniu z poprzednimi rozgrywkami o dwa zespoły, a już zgłaszają chęć przystąpienia do ligi na następny sezon kolejne ekipy.